Sok-sok fotós percet. Ha valaki M42-es objektívekkel akar foglalkozni NIKON vázon kezdjen bele bátran, ne hallgasson senkire. Én nem bántam meg. Csak ne lett volna olyan nagy és nehéz az a D90. (Ja a Pentacon 4/300-as objektívet tényleg csak elszántak vegyék meg:), csak azért nem adom el, mert olyan szép:)

Adok veszek

Fém és üveg! Egy kis remekmű. Nem tudom, hogy a mai gépekhez miért nem adnak kitobjektív gyanánt egy ilyen kaliberű obit... És végül egy-két objektív mellyel el lehet érni a végtelent, de nem annyira számottevő a képalkotásuk, mint az előbb említett objektíveké: Pentacon auto 2. 8/29: ezt az obit sikerült úgy megreszelnem, hogy lett vele végtelen Nikon vázon, és esztétikai értékéből sem vesztett (azaz nem látszik rajta az irreverzibilis átalakítás nyoma). F2. 8-on kicsit lágy a képe, nekem bejött, de túl sokat kellett vele dolgozni mire lett végtelen. Akartam egy blogbejegyzést erről a reszelős technikáról, de nem jött össze. Most, hogy eladtam a D90-et, már a blogot nem fogom folytatni. Ha valakit érdekel mit és hol kell reszelni, keressen meg levélben, szívesen megosztom vele a tapasztalataimat. Pentacon auto 1. 8/50: a 2. 8/29-el azonos a vége, tehát a reszelős technika ennél is alkalmazható. Képalkotása is hasonló. [SZERINTEM]. Pentacon preset 4/200: a 135-öshöz esztergált vég ennél az obinál is alkalmazható.

Amire figyelj: mennyire van elhasználódott érzete, mennyire kopott, a műanyag felület mennyire karcos. Ezekből következtethetsz arra, milyen sokszor volt használva, mennyire volt megkímélve az objektív az előélete során. Alaposan nézd át a frontlencsét. Emeld fel szemmagasságba és közelről nézd át, lassan forgatva/mozgatva, hogy van-e komoly karcolás a lencsén. Ha középen találsz látható sérülést, akkor érdemes elkerülni az objektívet, ha oldalt helyezkednek el apró karcolások (amik amúgy sincsenek rajta a végső fotón) akkor még nem kell elvetni a jelöltet. Tipikusan a napellenző rögzítésénél lehet találni karcolásokat a műanyag vázon. Ha nem figyeltek a napellenző fel-le vételénél, akár csúnyán karcos lehet az objektív ezen része. Jó alapja lehet annak, hogy alkudozz az árból. Forgasd meg a fókuszgyűrűt is. Könnyen forgathatónak kell lennie, de egy kis ellenállást nem árt, ha érzel. Ha lötyög vagy ha karcosan viselkedik (pl. homokszemeken gördül) az nem túl jó. Zoomobjektívnél ugyanígy ellenőrizd a zoomolást is!

Előbb utóbb minden tükörreflexes fényképezőgép tulajdonos eljut arra a pontra, amikor új objektívet szeretne kipróbálni és vásárolni. Ekkor két lehetőségünk van: boltból vásárolunk új objektívet garanciával, vagy használt objektívet veszünk. Ez utóbbihoz adnék néhány tippet ebben a cikkben. Ha már eldöntötted, pontosan milyen használt objektívre van szükséged, akkor a következő lépés megkeresni és megtalálni a szerencsés jelöltet. A legegyszerűbb megoldás, ha van a közeledben olyan bolt, ahol árulnak használt objektíveket is (pl. bizományos módszer). Ilyen persze nincs minden sarkon, Budapesten egy kicsit könnyebb dolgod van (például az Optiform szaküzlet a körúton:). A legnagyobb segítséget viszont maga az internet adja számodra. Az egyik leghatékonyabb megoldás a használt objektíved felderítésére, ha egyszerűen beírod a Google keresőjébe, amit keresel. Például: "használt canon 50mm 1. 4". A találati listában nagy valószínűséggel találhatsz majd fórumokat vagy apróhirdetési oldalakat, ahol árulnak eladó 50mm-es objektívet.

Nikon profi adok veszek

Nagyobb értékű termékeket érdemes személyesen átvenni, és előre semmiképpen ne fizessenek ki semmit. Sajnos a használt piacon is előfordulnak lopott, vagy hamis termékek – erre is nagyon figyeljenek oda – nagyobb értékű felszerelés vásárlásakor érdemes szakszerviz véleményét is kikérni. Összességében azonban elmondható, hogy körültekintéssel az új termékek árának feléért-harmadáért olyan, a céljainknak megfelelő felszerelést tudnunk vásárolni, amelyek hosszú ideig szolgálhatnak bennünket. Másik cikkemben foglalkozom azzal, hogy mire kell figyelni használt fotós felszerelések adás-vételekor.

Veszek

  • Használt Nikon fényképezőgépek, objektívek és vakuk - tesztek és vélemények: Nikon adok veszek
  • Index - Kultúr - Nem ez a film lesz az új Életrevalók
  • Nikon adok veszek index
  • Volvo felni 16
  • 2012. Londoni Olimpia magyar éremtáblázata - folyamatosan frissített!!! - már 8 aranyérem van! | Hír.ma
  • Nikon adok
  • Tápszerváltás mennyi idő alatt ueruel ki a szervezetből 1 pohar bor
  • Nikon adok veszek magyarul
  • Adok

Nikon adok veszek index

Nekem tetszett a képalkotása, de nem kiemelkedő. Ha már a fotós esztergáltat farag reszel, akkor kezdje a 2. 8/135 objektívvel, és ha tetszik neki csak akkor folytassa ezzel az obival. Picivel gyengébb a 135-nél. Pentacon preset 4/300: ennél is egy új véget kell esztergálni. Ehhez az obihoz már sokkal nagyobb darab vég kell mit a 135-öshöz, így biztosan drágábban is készítik el. Én nem is kezdtem bele az átalakításba, mert kellett volna egy bitang nagy és erős állvány. Ez az obi egy szörnyeteg, óriási. Kb. ennyi amit kipróbáltam. Tulajdonképpen csak a Helios 44-3 volt a kivétel, csak vele nem sikerült a végtelen elérése (ez betudható az idő hiánynak is). Véleményem szerint, abban az obiban is van annyi tartalék, hogy egy kis állítgatással, reszeléssel elérhető a végtelen állás. Egyetlen objektívet sem adok el mert: Ennél a kis fényképezőnél van fénymérés az analóg objektívekkel. Van focus pearing, azaz fehér vonalakkal jelzi, hogy mi is éles... De ez már egy másik blogra tartozik... Minden fotósnak jó fényeket kívánok.

A fotókat számítógépre feltöltve nézd át, van-e oda nem illő folt vagy sötét pont/terület. Ja… még valami. A lenti fotón egy begombásodott lencsét látsz. Ilyen akkor fordulhat elő, ha nedvesség érte a lencsét, nem száradt ki rendesen és gomba tudott megtelepedni rajta. Az ilyen lencséket nagy ívből kerüld el! Gombás objektív – (spot) Célszerű, ha tud adni az objektív gazdája gyári lencsefedőt, hátsó kupakot és napellenzőt is a használt objektívhez. Esetleg gyári dobozt, papírokat. Ezek hiánya is lejjebb nyomhatja az árat. A kiszemelt használt objektív átment a fenti teszteken? Ha igen, nem sok gondod lesz vele! Jó fényeket!

Vedd le a hátsó lencsekupakot és nézz rá a hátsó lencsére is. Itt se legyen karcolás az üvegfelületen. Fogd meg az objektívet a legelejénél és picit rázd meg. Mennyire lötyög a tubus? 1-2 éves objektívektől még elvárható, hogy egyáltalán ne lötyögjön, 4-6 éves használt objektíveknél már valamennyire érződhet, hogy elengedett, meglazult a konstrukció. Ha 2-3 millimétert is kilötyög oldalirányban, akkor természetesen felejtős, keress másik eladó használt objektívet! Célszerű magaddal vinned egy objektívtisztítót (erről a " 77 gyorstipp fotózáshoz " című e-füzetben részletesen írok), hogy le tudd söpörni a lencséről a porszemeket. Így pontosan fel tudod mérni, mennyi az a pormennyiség, amit nem lehet eltávolítani, mert belül van. A nagyobb, belül elhelyezkedő porszemek nem túl szerencsések, ilyen esetben alaposan fontold meg a vásárlást. A lenti fotón látható használt objektívnél az alul lévő porszemek nem az objektív lencséjén vannak, hanem a belső lépcsős műanyag redőkön! Enyhén belül is poros objektív (klikk a képre) Ha nagyjából rendben találtad a használt objektívet, végül tedd fel a gépvázadra és próbáld ki.

  1. Látnivalók zamárdi és környéke
  2. David attenborough könyv
  3. Balatoni programok 2019 június holidays
  4. Hány forint egy euró
Sunday, 09-May-21 12:18:15 UTC
szécsi-debóra-wikipédia

Gazdikereső border collie mix, 2024