1. Paradicsom permetezese tejjel
  2. Permetezzük tejjel a paradicsomot
  3. Paradicsomot tejjel permetezni
  4. Paradicsom permetezése tejjel

Ezután egy 10 literes vödörbe töltsünk 6 liter vizet, amihez adjuk hozzá a 4 liternyi élesztős keveréket, vegyítsük össze, majd jöhet az öntözés, permetezés. Az uborkákat 10-12 naponta kell permetezni, a paradicsomokat, egyéb zöldségeket 15 naponta. Minden tőre 1 liternyi keveréket kell ráönteni, vagy a levelekre is rá lehet permetezni, amit egy jó, alapos öntözés követ. Ezzel a módszerrel elejét vehetjük a penészgombák támadásának. A levelek permetezését inkább este érdemes elvégezni, mert a napsugarak megégethetik a sejteket. ( Filantropikum) SZERETNE ELSŐKÉNT ÉRTESÜLNI HÍREINKRŐL, ÚJDONSÁGAINKRÓL? IRATKOZZON FEL HÍRLEVELÜNKRE! TERMÉKAJÁNLÓ Megfogott egy szem diót és a bútorba dörzsölte. Mióta megtudtam az okát, én is alkalmazom Amiről szinte senki nem tud! Ezért TILOS megölni egy pókot a lakásban! Ezt a szert adtam a locsolóvízhez, azóta nincs gondom a hangyákkal, a liszteskével és burgonyabogárral sem a kertben Soha nem gondoltam volna, hogy ennyi mindenre jó lehet az öntapadós akasztó Így üldözd el a kártevőket.

Paradicsom permetezese tejjel

Kiültetés után, mihamarabb megkezdem a tejes permet használatát, és hetente, 10 naponta permetezek. Az arányok: egy egység tej - hat egység víz, amit ha literbe nézünk, 7 liter. Mivel a permetezőm 10 literes, ez így bőven elég egy adagra. Ilyenkor nem csak a paradicsomot, hanem az összes tökfélét permetezem, de kap belőle a paprika, karalábé, zeller, de még a bazsalikom is, mivel az utóbbi három a paradicsom közé, mellé van ültetve. A rózsáknál sem válogatom szét a virágokat, amelyik a rózsa közelében van, kap a tejből is, vagyis gyakorlatilag az egész kertet tejbe fürdetem. A tej zsírosságánál fogva kiváló tapadásfokozó, bármilyen növényi ázalékhoz, főzethez használhatjuk. A tej bolti tej, a 2, 8%-as szoktam vásárolni. Természetesen, választhatunk a számtalan szuper permetszer közül, vagy bízhatunk a szerencsénkben, hogy idén sikerülni fog. Nem fog, mert idén is előjön a paradicsomvész - június közepétől jelenik meg a gomba - és júliusra fórumokon, csoportokban mindenki kétségbe esetten keresi a megoldást - de akkor már késő.

Most kell a növényeinket felerősíteni, olyan kondícióba hozni, hogy a paradicsomvésznek esélye se legyen. Addig hetente, 10 naponta kapjuk a hátunkra a permetezőt, és kényeztessük növényeinket. Június közepén adjunk egy rezes permetet (cuproxat, bordói por stb) és ezt időjárás függvényében 3-4 hetente ismételjük meg. Közben tejjel permetezzük, mert a paradicsomvészen kívül egyéb gombás betegségek is megjelennek, ha nem vagyunk résen. Kétségtelen, hogy ezekre is jó a rezes permet, de akkor mikor tudjuk majd leszedni az első paradicsomot? Az élelmezési várakozási idő igen keservesen telik el, ha érik a paprika, paradicsom, uborka, cukkini. Az idei szezont (2015) úgy kezdtük, hogy nem fogunk 200 tő paradicsomot ültetni. Kb. 60-70 -et palántáztunk ki. Nem kockáztatom, és ha enni akarok, akkor nem fogom a naptári napokat számolni, akkor leszedem a kiszemelt paradicsomot. És közben permetezem őket tejjel, majd a hónap közepén (június) bordói por, és megint tej. A többit az időjárás adja. Azért 7 liter, mert 1+6 az 7, és nem méricskélek, a permetező oldalán ott a jelölés meddig engedjem fel vízzel.

Ezzel a keverékkel permetezzük le a paradicsomot, uborkát, és többé nem kell aggódnunk a betegségek, kártevők miatt! Akik szeretik a zöldségeket, és ültetni is szoktak, mert mégis csak a legfinomabb a saját zöldség, azok most jól teszik ha idefigyelnek, mert egy környezetbarát, mégis hatékony keverék receptjét fogjuk ismertetni, amely megakadályozza, hogy a paradicsomok, uborkák megbetegedjenek, vagy megdézsmálják őket a kártevők. Na és persze, abban az esetben is próbáljuk ki a következő módszert, ha egészséges zöldségeket szeretnénk az asztalra tenni, nem pedig agyon vegyszerezett, gyomirtózott termést. Mit kell tenni? Először is melegítsünk fel 4 liter vizet 38 Celsius fokra, amelybe keverjünk bele 15 evőkanál cukrot és 15 gramm szárított élesztőt. A 4 liter vizet tegyük bele egy legalább 10 literes fazékba, mert az erjedés során kifuthat az élesztős víz, ha kisebb fazekat használunk. Ezt már olvastad? Így ültesd a paradicsomot, hogy gazdag termésed legyen! Az erjedési folyamat 5-10 órán belül végbemegy, időközben kevergessük meg az egészet.

Permetezzük tejjel a paradicsomot

Ezután egy 10 literes vödörbe töltsünk 6 liter vizet, amihez adjuk hozzá a 4 liternyi élesztős keveréket, vegyítsük össze, majd jöhet az öntözés, permetezés. Az uborkákat 10-12 naponta kell permetezni, a paradicsomokat, egyéb zöldségeket 15 naponta. Minden tőre 1 liternyi keveréket kell ráönteni, vagy a levelekre is rá lehet permetezni, amit egy jó, alapos öntözés követ. Ezzel a módszerrel elejét vehetjük a penészgombák támadásának. A levelek permetezését inkább este érdemes elvégezni, mert a napsugarak megégethetik a sejteket. Ezt már olvastad? Így nevelj a balkonon paradicsomot vödörben! Ha ezt a módszert alkalmazzuk, többé nem lesz gond a veteményes kertünkben. Ha érdekelnek további cikkeink, csatlakozz a Filantropikusok csoportunkhoz!, vagy kövess minket a Pinteresten, vagy iratkozz fel a hírlevelünkre.

Paradicsomot tejjel permetezni

Ezzel a módszerrel annyi a hangyáknak, a tetveknek, sőt a krumplibogarat is elpusztítja A szomszédom kért néhány muffin papírt, de nem sütésre kellett. Amióta kilestem a titkát, az én virágaim is 2-szer nagyobbak lettek és soha nem sárgulnak a leveleik Íme egy trükk, amit még a nagymamámtól lestem: így lesz ragyogó fehér a beszürkült törölköző Ilyen egészségügyi hatással van a szervezetedre a muskátli, ha te is tartasz belőle otthon Csodás lesz a lábfejed a strandon, ha így használod a szódabikarbónát A legjobb barátnőm a sörösdoboz nyitófülét a vállfára tette. Amióta megtudtam, miért, én is így teszek Még a nagymamámtól lestem el ezt a trükköt: így lesz ragyogó fehér a beszürkült törölköző Melyik csapból folyik gyorsabban a víz? A legtöbb ember nem tudja a helyes választ Ezt az 5 dolgot dobd ki az otthonodból, mert nagyon könnyen megbetegíthetnek Anyukám rendszeresen vesz keményítőt, ledöbbentem, amikor megláttam mire használja Ha tudtam volna, hogy ennyi mindenre jó a faszén, már rég ezt alkalmaztam volna Egy barátnőm mesélte, hogy náluk nincsenek szúnyogok, muslicák.

2017. máj 27. 15:30 #paradicsom #uborka #kártevő Ezzel a keverékkel permetezte be a paradicsomot és uborkát, többé nem kell aggódnod a betegségek, kártevők miatt! Akik szeretik a zöldségeket, és ültetni is szoktak, mert mégis csak a legfinomabb a saját zöldség, azok most jól teszik ha idefigyelnek, mert egy környezetbarát, mégis hatékony keverék receptjét fogjuk ismertetni, amely megakadályozza, hogy a paradicsomok, uborkák megbetegedjenek, vagy megdézsmálják őket a kártevők. Na és persze, abban az esetben is próbáljuk ki a következő módszert, ha egészséges zöldségeket szeretnénk az asztalra tenni, nem pedig agyon vegyszerezett, gyomirtózott termést. Mit kell tenni? Először is melegítsünk fel 4 liter vizet 38 Celsius fokra, amelybe keverjünk bele 15 evőkanál cukrot és 15 gramm szárított élesztőt. A 4 liter vizet tegyük bele egy legalább 10 literes fazékba, mert az erjedés során kifuthat az élesztős víz, ha kisebb fazekat használunk. Az erjedési folyamat 5-10 órán belül végbemegy, időközben kevergessük meg az egészet.

Paradicsom permetezése tejjel

  • ManyCam letöltés magyar ingyen | ManyCam download full
  • Ezzel a keverékkel permetezte be a paradicsomot és uborkát, többé nem kell aggódnod a betegségek, kártevők miatt! - Filantropikum.com
  • A grincs 2 videa
  • Rajzok fekete fehér pink
  • H és p mondatok jelentése
  • Eladó ház ócsa
  • A Szent István Egyetem kollégiumai | SZIE

Könnyebb a 7 literes permetező, mint a 10-15 literes. jó a sima bolti tej is, több éve ezt használom, van róla gyakorlati tapasztalatom káposztáról nem tudok nyilatkozni, de a karalábé nem tiltakozott - és nem fogok karalábés képet keresni, hogy hiteles legyen:) nem, nem fog savanyú, büdös tejszagban úszni a kert, kimondottan kellemes, édes tej illat lesz míg fel nem szárad igen, jó a köszmétére is, ha lisztharmatos, de akkor növelni kell a tej adagját igen, az uborkának is jó, az összes tökfélének, így a sárgadinnye is hálás lesz érte. Nem a 30 évvel ez előtti tej minőségi különbsége a lényeg, nem is a zsírtartalom, hanem a fehérje, és a levél felületén megváltozó - a gombás betegségnek nem kedvező - pH érték. Valaki próbálta? - igen, én azt hiszem el, amit látok - tessék kipróbálni, és utána jöhet a vélemény:) "istentelen túl világi bűz volt, ezenkívül csupa penész lett az egész" - ehhez nem tudok hozzá szólni. Kánikulában sem bűzlik és penészedik a kert, valamit biztos rosszul csinálok... Forrás: gazigazitó

Ezt a módszert alkalmazza Koszos edények közé rakta a teafiltert. Ezt minden háziasszonynak ismernie kell Egy kevés vazelint ken a csuklójára. Ha megnézed, hogy miért, te is ezt fogod tenni A sógorom pázsitja egész nyáron üde zöld, a hőségben sem sárgul el. Ez a módszere 5 hétköznapi szer, ami feleslegessé teszi a drága tisztítószereket Fogott egy tányért, teletöltötte sörrel, majd kitette a kertbe. Ezt neked is ki kell próbálnod

Valamikor nagyon régen, kb. 25-30 évvel ezelőtt, egy kolléganőmet vittük ki a kertjébe, és a szatyrába 5-6 liter tej volt. Rákérdeztem, hogy mit kezd ennyi tejjel, és mondta, hogy a káposztára permetezi, a káposztalepke ellen. Rácsodálkoztam, (hisz annyi szuper permetszer van) és el is felejtettem, a dolgot, majd kezembe került Marie-Luise Kreuter: Biokert című könyve, aki szintén megemlítette a paradicsom-tej-permetezés kombinációt. Közben az internet is elérhetővé vált, és célirányosan kezdtem keresni a tejes permetre. Több weboldal - többek közt a Biokontroll Hungária archívumában is említésre kerül - szintén javasolja a tejes permet használatát (itt most nem a blogokra, "copy-paste" működő oldalakra gondolok). Most már én is évek óta használom megelőzésre a tejet a konyhakertben, és a maradékot a rózsákra fújom, de az eper is kap belőle. Itt az oldalon először 2010 -ben írtam róla, akkor már nálam bevált, kipróbáltam. Azóta eltelt pár év, és a véleményem nem változott. Tudományos választ nem találtam arra, hogy milyen szerepet játszik a tej a paradicsom termesztésében, viszont találtam egy szakdolgozatot a tej gombaölő hatásáról a kabakosokra.

  1. Dr horváth istván orvosbiológus honlapja
Sunday, 09-May-21 17:41:29 UTC
csok-igénylés-feltételei

Gazdikereső border collie mix, 2024