1. GYED mellett vállalhatok másodállást? (6393646. kérdés)
  2. Másodállás gyes mellett
  3. Másodállás gyed mellett
  4. Másodállás gyed melett

Gyes melletti másodállás vagy..? Idézet Kedves Válaszadó! Április 25-ig gyeden vagyok. Jeleztem a munkáltatóm felé, hogy vissza szeretnék menni dolgozni, de más munkakörbe, mint amilyenben voltam. Közölték, hogy csak ugyanabba a munkakörbe kötelesek visszavenni. Más munkakört meg jelenleg nem tudnak felajánlani, mert épp leépítések vannak. Viszont felajánlották, hogy vagy maradok a gyes végéig náluk állományban, és mellette vállalhatok másodállást; vagy közös megegyezéssel eljöhetek. Most úgy tűnik, hogy összejönne egy 6-8 órás munkaidejű állás egy másik cégnél. Mi tévő legyek? Melyik megoldást válasszam? Maradjak a gyes végéig állományban és mellette másodállásban vállaljam el a munkát, vagy közös megegyezéssel jöjjek el. Melyiknek mi az előnye és hátránya? Köszönöm válaszát! mmariann1825 Hozzászólások: 0 Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:25 am Szerző: » kedd márc. 16, 2010 11:55 am Kedves Mariann! Szerintem a közös megegyezéssel való munkaviszony megszüntetése nem túl kedvező megoldás, hiszen semmi akadálya annak, hogy az eredeti munkáltatónál állományban legyen valaki és közben pedig másik munkáltatónál dolgozzon GYES mellett (ez esetben még hozzá is járultak).

GYED mellett vállalhatok másodállást? (6393646. kérdés)

  • Keresztféléves képzések
  • Belgyógyászati vizsgálat menete
  • GYED melletti munkavégzés más munkáltatónál | Dolgozó mami
  • Radiátorcsere Budapest radiátor csere panelban
  • Nevis katalógus 2012.html
  • Iphone részletre
  • True detective zene
  • Magnet ház

Sok édesanya szeretne az otthon töltött évek alatt egy kis mellékes kereset-kiegészítést. A korábbi munkahelyükre nem szeretnének, vagy nem tudnak visszamenni 8 órában, s hiába a kötelező részmunkaidős órás foglalkoztatás, számukra ez nem adatik meg. Ilyenkor jön B tervként a másodállás ötlete, azaz a GYED melletti munkavégzés más munkáltatónál, ám ennek a jogi hátterét alaposan körbe kell járni. Nézzük, milyen szempontokat kell figyelembe venni, ha a GYED melletti munkavégzés más munkáltatónál a tervünk! Melyik törvényről van szó? Az első kérdés, amit meg kell vizsgálni, hogy melyik törvény hatálya alá tartozik az anyuka, hiszen a további jogviszony vállalását az egyes törvények nagyon különbözőképpen szabályozzák. A Munka törvénykönyve alapvetően nem tiltja, de a bejelentési kötelezettség levezethető az Mt. alapelvekből, így eltitkolni a GYED melletti munkavégzést más munkáltatónál semmiképpen sem ajánlatos. Ezzel szemben a közalkalmazottak, a köztisztviselők és a kormánytisztviselők esetén más a szabályozás, itt vannak szabadon vállalható, illetve gyakorolható tevékenységek, melyek bejelentés nélkül is végezhetőek.

Másodállás gyes mellett

Ha valaki így vállal másik munkát, annak az az előnye, hogy ha valami miatt mégsem lesz tartós az új munkaviszony, a régi munkáltató a GYES lejártát követően köteles a kismamát visszavenni. Addig még sokminden változhat, alakulhat esetleg új munkakör... stb. Kár ezt a lehetőséget kizárni. Viszont, ha az új munka beválik, akkor a GYES után sem késő megszüntetni a régi munkaviszonyt. Üdv: ui: Ha viszont a régi munkáltató a GYES után nem tud munkát adni, akkor sem a közös megegyezés a legmegfelelőbb a munkavállalónak. Hozzászólások: 0 Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am Szerző: mmariann1825 » kedd márc. 16, 2010 12:04 pm Kedves Juli! Még egy kérdésem lenne. Másodállásban elmehetek táppénzre? Illetve, ahova másodállásba megyek, milyen járulékot nem kell neki utánam fizetni? Köszönöm! Szerző: » kedd márc. 16, 2010 2:41 pm A másodállásban ugyan úgy kell járulékokat fizetni a munkáltatónak, mint mindenki után, tehát kedvezmény nem illeti meg azért, mert GYES-es kismamát alkalmaz. A START-kártya kedvezménye lehetne esetleg, de csak akkor, ha nem lenne a főállás.

Általános recept tehát nincs, s aki mégis ezt várja, az vagy csalódni fog, vagy még rosszabb, hibát követ el, s ennek komoly munkajogi következményei is lehetnek! Abszolút tiltás Az Mt. egyértelműen kimondja, hogy a munkavállaló a munkaviszony fennállása alatt nem tanúsíthat olyan magatartást, amellyel munkáltatója jogos gazdasági érdekeit veszélyeztetné, s ide soroljuk azt az esetet is, amikor a GYED melletti munkavégzés olyan másik munkáltatónál történik, ami a munkáltatónak versenytársa (ellenben a tiltott munkáltatók listája ennyivel nem zárható le, hiszen adott esetben nem kell, hogy versenytárs legyen a másik munkáltató, más módon is veszélyeztethető a munkáltató gazdasági érdeke. így a "tiltott" cégek listáját sokkal tágabban kell értelmezni, az ügy összes körülményét figyelembe véve). A Kjt. is tiltja a közalkalmazotti jogviszony alapján betöltött munkakörrel összeférhetetlen további jogviszonyt, s a Kttv. és a Kit. is megfogalmaz egyértelmű tiltásokat, például hivatalhoz méltatlan tevékenység!

Másodállás gyed mellett

Arra nézve, hogy a kismamának kell-e közölnie a jelenlegi munkáltatója felé a jogviszony létesítésének tényét, a válasz az alábbi: ha a dolgozó a munkaszerződésben akként állapodott meg a munkáltatójával, hogy nem létesíthet újabb munkaviszonyt, vagy abban, hogy ennek tényét köteles előzetesen bejelenteni, abban az esetben ezen kötelezettség terheli. Azaz alaposan át kell olvasni a munkaszerződés rendelkezéseit. Ugyanakkor az Mt. általános alapelveiből (együttműködési, tájékoztatási kötelezettség, jóhiszemű és tisztességes eljárás követelménye, jogos gazdasági érdek védelme) szerződéses kikötés hiányában is levezethető, hogy a munkavállaló utólagosan köteles újabb jogviszonyáról tájékoztatni a munkáltatóját. Forrás:

20. 10:33 Hasznos számodra ez a válasz? Kapcsolódó kérdések:

Másodállás gyed melett

Kérjük türelmüket! Cafeteriával, béren kívüli juttatásokkal kapcsolatban a szakértőnk Fata László. Munkajogi kérdésekre Rita és Dr. Antalóczy Adrienn válaszol. Adózási, bérszámfejtési kérdésekben a PWC Magyarország ad választ. A megváltozott munkaképességgel kapcsolatos kérdésekben Kappel Katalin munka-és szervezetpszichológus és a Saldo Zrt segít. HR-esek szakmai kérdésekben Sipos Sándortól kapnak tanácsot. Coachinggal kapcsolatos szakmai kérdésekben, motivációs, munkahelyi, karrierproblémákkal kapcsolatban Ábri Judit válaszol. Elbocsátással, outplacementtel kapcsolatos kérdéseiket Hadas Hajdu Helgának tehetik fel Nyugdíjjal kapcsolatos kérdéseiket Saldo Zrt válaszolja meg. Társadalombiztosítással kapcsolatos kérdéseiket Mányi Julianna válaszolja meg. Employer brandinggel kapcsolatban Kádár Balázstól kérdezhet. Közszolgálati kérdésekkel kapcsolatban Dr. Hódosi Anikótól kérdezhet. Diákmunka kérdésekre Szerepi Bálint válaszol. HR Szoftverekkel, felhővel kapcsolatban Beck Zsolt ad választ.

Kategória: Munkajog 2016. 12. 18. 14:43 Az anyuka jelenleg gyesen van, van főállású munkahelye, ahol állományban van, ahonnan gyesre ment. A gyes mellett egy másik munkáltató foglalkoztatni szeretné heti 15 órában, munkaviszonyban. Meg kell-e szüntetni a meglévő 8 órás munkaviszonyát a korábbi céggel, vagy vállalhat mellette részmunkaidős állást? Kell-e közölni a régi munkahelyen, hogy elvállalt egy részmunkaidős állást? Olvasói kérdésre Hajdu-Dudás Mária munkajogász ügyvéd válaszolt – írja az. Nem kell megszüntetnie a kismamának a fennálló munkaviszonyát, nyugodtan létesíthet újabb, akár teljes-, de részmunkaidős foglalkoztatásra irányuló jogviszonyt is. Míg fizetés nélküli szabadságon van, ez a munkaidejét sem érinti. Ha majd újra munkába áll (lejár / vagy megszakítja a fizetés nélküli szabadságát), és a munkaidő-beosztásra figyelemmel egyszerre nem tudja megoldani mindkét helyen a munkavégzést (mert egyébként ennek sem lenne kizáró oka), kénytelen lesz az egyik jogviszonyát megszüntetni.

Sunday, 09-May-21 01:05:36 UTC
szécsi-debóra-wikipédia

Gazdikereső border collie mix, 2024