A sünök magányos állatok. A hímek csak párosodás idején keresik fel nőstényeket. A nőstény 5-6 heti vemhesség után 7-8 utódot hoz a világra. A kicsik 3-4 hetes korukban kezdenek önállóan táplálék után járni, természetesen az anyjuk vezetésével. A sünöknek természetes ellenségük kevés van. Legfőbb ellenségük az uhu ma már ritka madár. Egyesek szerint a róka csalafinta módon kapja el a sünt. Vagy beleforgatja egy közeli vízbe, vagy csípős vizeletét ráengedve, kényszeríti kinyújtózásra a sü erdőkben csatangoló kutyák legtöbbször csak megugatják a sünt, de a meredező tüskék szúrásától visszariadnak. Sünök legnagyobb ellensége az ember.. Autóutak mentén számtalan elgázolt sün tetemével találkozhatunk. Egyes országokban a sünt ínyencfalatként tartják számon..

Melyik állat alszik téli álmot magyarul

Vannak olyanok amik elvándorolnak pl a madarak többsége, ami marad az nem alszik. A vadászható nagyvadfajok nem alszanak, a ragadozók szintén nem. 12. 14:05 Hasznos számodra ez a válasz? 8/8 anonim válasza: Az ember. Pedig én szívesen aludnék november elejétől március végéig. ☺ 2012. 24. 23:54 Hasznos számodra ez a válasz? Kapcsolódó kérdések:

  • Legjobb hangfal anyag
  • Tom és Jerry a macska - egér duó kalandjai , Mesék gyerekeknek, ingyenes online mese videók, rajzfilmek és animációs mesefilmek kicsiknek és nagyoknak egyaránt. - Free online cartoons for kids. - Gyerekmesék.hu
  • Horrorra akadva 2. – Wikipédia
  • Melyik állat alszik téli almont les
  • Melyik állat nem alszik téli álmot
  • Melyik állat alszik téli álmot live
  • Melyik állat alszik téli álmot

A medvék azonban ilyen igazi téli álmot nem alszanak. HOL ÉLNEK A SÜNÖK Egyszerű a válasz. A nagyon nedves, vizes területek kivételével szinte bárhol találkozhatunk sünnel. Az Alpokban 2000 méter míg a Kaukázusban 3000 méter magasan is fogtak már sünt. A sün nappal is mozog, elsősorban mégis éjjeli állat. A sün téli álmot alszik. Október végén november elején amikor a hőmérséklet tartósan 8-10 fokra csökken a sünök téli álomra készülődnek. Természetes körülmények között márciusban vagy áprilisban ébrednek fel. Alvás közben a sün összegömbölyödik. Tápláléka Meglehetősen változatos a tápláléka és elsősorban állatokból áll. Gyakorlatilag azt lehet mondani mindent elfogyaszt amivel a talajon mozogva találkozik és amivel megbirkózik. Rovarok, lárvák, csigák, pókok, férgek, madárfiókák, apró emlősök, kígyók, békák. Ha rákap a tojásevésre jelenléte kellemetlenné is válhat. Alkalmanként megfigyelték hogy elfogyasztja a dögöt is. Növényi táplálékot csak keveset kalmilag kevés gyümölcsöt és bogyót esznek.

A sün egyike azoknak az állatoknak amit gyerek és felnőtt egyaránt ismer. Képekről, mesékből leginkább. Leggyakrabban szürkületi esti barangolások során, vagy a kertben motoszkáló sünnel találkozhatunk. Kertekben, fás, bokros, cserjés, gazos területeken fordul elő, megjelenése teljesen egyedülálló. A disznó szót gyakran rakjuk a sün szó után.. A disznónak csak annyi köze van a sünhöz hogy fejük alakja hasonlóan hosszúkás, megnyú ehhez a hasonlóság észrevételéhez is erősen igénybe kell vennünk képzeletünket. A sün testét kb. 16000 2-3cm hosszú és 1mm vastag hegyes tüske borítja. Sünök az emlősállatok egyik legősibb családját alkotják. Csontmaradványaikat harmadkori leletekben is megtalálták. Sünök a rovarevők rendjébe tartoznak. Legközelebbi rokonaik nálunk a cickányok és a vakondok. Európában két fajukat tartják nyilvá általánosan elterjedt közönséges sün mellett Európa nyugat felén a fehér sün is előfordul. A közönséges sünnek is két változata van. Nyugati és a keleti forma. Ez utóbbi él nálunk.

Bizonyos állatfajok úgy vészelik át a telet, hogy téli álmot alszanak és vannak, akik melegebb vidékre költöznek ezidő alatt. A madarak is azért mennek melegebb tájakra, hogy kellő táplálékhoz jussanak. Az ízeltlábúak, hüllők, kétéltűek olyan rejtekhelyeket keresnek maguknak, ahol ideális számukra a hőmérséklet, végül lemerevednek. Ebben az állapotukban az életfunkciójuk is nagyban lecsökken. A rovarok többnyire üres hassal térnek nyugovóra, míg a hüllők úgy, hogy előtte meglehetősen jól laknak és a téli álom ideje alatt szépen lassan, fokozatosan emésztik meg a táplálékot, hogy tavaszig kitartson. Az emlősök körében szintén megoszlik, hogy melyik állat, hogyan alszik. Itt is vannak, akik sok ételt halmoznak fel, de akadnak, akik néha felébrednek, hogy egyenek, ilyenek például a mókusok is. Az ürge, a pele és a sün az egész időszakra vonatkozóan hibernálja magát és a nyáron felhalmozott zsírréteget emésztik fel. Némely fajra jellemző, hogy csoportosulnak a téli álom idejére, ez azért is jó, mert tudják egymást melegíteni.

Sunday, 09-May-21 13:39:14 UTC
legújabb-mercedes-terepjáró

Gazdikereső border collie mix, 2024